Förtroendevalda

Letar du efter någon speciell person att kontakta inom Fysiksektionen? Då har du kommit rätt! Här nedan listar vi alla förtroendevalda inom Fysiksektionen med tillhörande kontaktuppgifter.

Vill du få bättre koll på vad de olika funktionärerna gör och ansvarar för? Kolla på sidan om sektionens nämnder. Där hittar du information om de olika grupperna och vad de jobbar med.


Styrelsen

Styrelsen styret@f.kth.se
Ordförande Rebecca Remling F-19 ordf@f.kth.se
Vice ordförande David Ye F-19 vordf@f.kth.se
Kassör Frida Grönberg F-19 kassor@f.kth.se
Ledamot tillika skyddsombud Erika Granström F-18 studiesocialt@f.kth.se
Ledamot Johan J. Lundquist F-19 ledamot@f.kth.se
Adam Steif F-19
Isac Wänlund F-21

Nämndfunktionärer

Aktivitetsnämnden aktivitet@f.kth.se
Ordförande Lage Linusson-Hahn F-21 aktordf@f.kth.se
Vice ordförande viceaktordf@f.kth.se
Fysikalens stabsledning (2023) fysikalen@f.kth.se
Kommisarie (ordförande) Emilia Freund F-20 fysikalen@f.kth.se
Kassör Rebecca Martinsson F-20 fysikalen@f.kth.se
Inspektör (vice ordförande) fysikalen@f.kth.se
Klubbmästeriet klubbmaster@f.kth.se
Klubbmästare Erik Wallinder-Mähler F-20
Klubbmästare Olle Sundberg F-20
Klubbmästare Ludvig Skare F-20
Näringslivsutskottet foretag@f.kth.se
Ordförande (Generalsekreterare) Alex Hamben F-19 fnordf@f.kth.se
Vice ordförande Folke Bruno F-20 fnviceordf@f.kth.se
Kassör Frida Ekner F-17 fnkassor@f.kth.se
Portföljförvaltare Simon Frisk F-20
Studienämnden fsn@f.kth.se
Ordförande Linn Jänes F-21 sno@f.kth.se
Vice ordförande vsno@f.kth.se
Programansvarig student (CTFYS) Emilia Stjernfelt F-21 pas@f.kth.se
Programansvarig student (CTMAT) Ryll Åman F-21 pas@f.kth.se
Kommunikationsnämnden kommunikation@f.kth.se
Ordförande Björn Thiberg F-19 kommordf@f.kth.se
Redaktör Erik Oldgren F-20 redaktor@f.kth.se
Webmaster Martin Siklosi F-21 webmaster@f.kth.se
Designansvarig Valdemar Melin F-18
Jämlikhetsnämnden ojamn@f.kth.se
Ordförande (oJämn) Linn Ekman F-20 ojamn@f.kth.se
Vice ordförande (Jämn) Vivianne Manlai F-20
Mottagningen mottagningen@f.kth.se
Ordförande Morris Eriksson F-18
Kassör Gustav von Knorrig F-18
Vice Ordförande Hanna Israelsson F-18
Fadderist Lukas Granqvist F-20
Fadderist Eskil Nyberg F-21
Fadderist Ellen Waara-Ankarstrand F-20
Fadderist Molly Wörman F-20
Internationella Mottagningen international@f.kth.se
Ordförande (FINTO) Mattias Wang F-19
Vice ordförande Cecilie Holmen F-20
Fysikrumskommittén frum@f.kth.se
Ordförande (Generalkonsul) Magda Björk F-20 gk@f.kth.se
Kassör (Chargé d’Affaires) Rebecca Martinsson F-20 cda@f.kth.se
Vice ordförande (Baristokrat) Rilind Hoti F-21 baristokrat@f.kth.se

Övriga funktionärer

Revisor Hanna Lindahl F-15 revisor@f.kth.se
Jonas Nylund F-13
Projektledare Jubel 2022 Niklas Käll F-21 jubel-2022@f.kth.se
Emil Ulander F-21
Klas Kristensson F-21
Projektledare Fusion 2023 Evelina Stenseth F-16 plfusion@f.kth.se
Representanter i Kårfullmäktige (KF) Frida Grönberg F-19 kf-f@fysiksektionen.se
Gustav von Knorrig F-18
Rilind Hoti F-21
Johan Johannisson Lundquist F-19
Johan Sundström Curstedt F-21
Valberedningen 2022 Emil Ulander F-21 valberedningen@f.kth.se
Lukas Granqvist F-20
Samuel Eriksson Lidbrink F-18